Враховуємо всі нюанси
Чому білизна для немовлят потрібно саме вибирати, а не купити перше-ліпше, яке сподобалося нам нанесеним малюнком? Тому що все найкраще - дітям. Ми з'ясували, що дитина спить багато, а, значить, його тіло тривалий час буде контактувати з постільною тканиною. Ніхто не хоче, щоб постільна білизна для новонародженого стало причиною алергічних висипань або несло в собі потенційну загрозу для малюка. Зважаючи на це, визначимося з критеріями, за якими вибираються подібні речі.
Безпека
Уважно вивчаємо етикетку. Тканина повинна бути з якісних натуральних матеріалів, без токсичних сполук і сильних запахів. Використовувані фарби не повинні линяти при пранні і, тим більше, фарбувати тіло від простого дотику до тканини. Комплект постільної білизни для новонародженого краще купувати не на стихійному ринку, а в дитячому магазині, при цьому вибираючи надійного виробника, який дорожить своєю репутацією.
Для немовлят не варто брати білизну з гудзиками, оскільки це дрібні предмети, які в будь-який момент можуть відірватися і зацікавити дитину, пізнає світ виключно через пробу «на зубок». Віддайте перевагу постільній білизні з застібками на блискавки (перевіряємо якість елементів) або на липучках.
Краще вибирати безшовну білизна або те, в якому шви акуратно оброблені. У деяких моделях їх ховають всередину, так що ризик роздратування ніжної дитячої шкіри зводиться до мінімуму.
Розміри
Перш ніж придбати дитяче постільну білизну для новонароджених, зробіть виміри матрацу, хоча для дитячого ліжечка існують стандартні розміри-120/60 см. Якщо ви плануєте покупку в якості подарунка, уточніть розміри у батьків, так як вони не завжди збігаються за стандартами. В ідеалі купувати всі речі разом з ліжечком відразу в одному і тому ж місці.
Комплектація
Існує широкий вибір в плані комплектації. Мінімальний набір включає в себе наволочку, простирадло і підодіяльник. Також в комплект можуть входити наступні аксесуари:
Бампер (захист). Це захист, що кріпиться по периметру ліжечка зсередини з метою захистити дитину від «жорстких» ударів об прути ліжка. Якщо він входить в набір, то робиться з того ж матеріалу, що і ліжко, щоб не порушувати гармонію композиції. Усередині розміщується наповнювач, поміщений в окремий чохол або прістроченний до нього. Він обов'язково повинен бути гіпоалергенним. Найчастіше використовують синтепон.
Балдахін. Використовується як захист від комарів в літню пору, ну і як прикраса інтер'єру.
Ковдра. Ковдра має бути наповнене гіпоалергенним матеріалом і не повинно бути важким або колючим. Його стандартний розмір - 110/140 см.
Наматрацник. Один у вас буде при покупці самого матраца. В якості змінного можна придбати ще один, наприклад - не промокає.
Бічні кишені. Деякі набори укомплектовані ними для зберігання брязкалець і інших дитячих речей.
Подушка. Хоча виробники складають деякі комплекти з подушкою (бо попит народжує пропозицію), слід пам'ятати, що педіатри настійно не рекомендують використовувати цей предмет для дітей до 2 років. Якщо ви все ж таки вирішите придбати її, вибирайте найтоншу, для новонароджених.
Таким чином, набори можуть мати в комплекті від 3-х до 7 предметів. Для немовлят бажано мати два основних набору і 1-2 простирадла окремо.
Комфорт і практичність
Кращий варіант простирадла - на гумці. Так вона надійно фіксується і навіть найактивніший дитина не зможе збити її в складки, доставляючи собі таким чином дискомфорт. Простирадло без гумки доведеться частіше заправляти під матрац, хоча це зовсім не критично.
Зверніть увагу, які даються рекомендації з приводу прання і прасування вироби. Краще вибирати зносостійкі тканини. Це важливий аспект, так як дитяча білизна стирається частіше звичайного.
Кольорова гамма
Виявляється, вона грає не останню роль. На переконання психологів, саме від кольору ліжку вашої дитини багато в чому залежить його психологічний стан і якість сну. Тому вибираючи білизна для немовляти, зверніть увагу на вироби спокійних і природних відтінків. Ні в якому разі не використовуйте популярні сьогодні кислотні кольори - вони діють збудливо на нервову систему маленького дитини. Так, ідеальними стануть - ніжно-блакитний, рожевий, зелений і бежевий з ненав'язливими малюнками ведмедиків, слоників і тому подібного. Словом, такими, які привернуть увагу крихти і допоможуть йому в пізнанні світу.
Якщо ви вибираєте ліжко для дитини постарше слід враховувати такі особливості:
- Синя постільна білизна підійде активному і легко збудливим дитині. Цей колір допоможе зняти емоційну напругу, накопичене за день.
- Постільна білизна ніжних відтінків, які нагадують смачні ласощі - корицю, шоколад і карамель, слід вибирати для тих, хто погано їсть або зовсім відмовляється від сніданку. Психологи стверджують, що, використовуючи ліжко такого кольору протягом місяця, результат не змусить довго чекати, і до малюка повернеться апетит.
Будьте обережні з фіолетовим білизною. Цей колір викликає пригнічення нервової системи і може спровокувати поганий настрій.
Уникайте в своєму виборі темних, похмурих кольорів, віддаючи перевагу яскравим і радісним забарвленням, які допоможуть дитині розвивати фантазію.
З якої тканини роблять дитяче постільне
Ні про яку синтетику не може бути й мови! Для дітей вибираємо найкраще - натуральні тканини, легко пропускають повітря і дозволяють шкірі немовляти дихати. Розглянемо, який вибір пропонує на сьогодні текстильна промисловість для дитячого ліжка:
Бавовна (100%). Найпоширеніший матеріал. Норми ГОСТу для вітчизняних виробників передбачають використання виключно 100% бавовни. Дуже комфортне, не ковзає по тілу.
Ситець. Бавовняна тканина, цілком демократична за ціною, проте недовговічна.
Бязь. Ця тканина відома своєю зносостійкістю, дуже добре пропускає повітря.
Сатин. Складається з тонких ниток особливого крутіння, що робить тканину м'якою, приємною на дотик, і в той же час стійкою до частих прання. Тканина з сатину має глянсовий блиск і витримує до 300 прань. Це один з кращих виборів для новонароджених. Всі постільна білизна з сатину випускає, наприклад, білоруський виробник Perina (Перина).
Льон. Сама міцна тканина, комфортна в будь-який час року, добре вбирає вологу. Але є мінус: для дитячої шкіри лляна тканина грубувата, дорого коштує, погано виглажівается.
Фланель. Бавовняна, вовняна або напіввовняна тканина з «начосом», який від прання до прання скочується. Ще один її недолік - висока гігроскопічність. На дотик приємна.
Бамбук. Сучасна тканина, яка набирає все більшої популярності. Вона міцна, має антибактеріальні властивості, ефективно зберігає тепло в холод і прохолоду в спеку.
Отже, влітку найкращий вибір для дітей - це сатин, бязь або ситець. Взимку можна використовувати постільну білизну з махрового бавовни або фланелі. Обов'язково перевіряйте відсутність статичного ефекту тканини.